dreambox forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DM8000 DE DVD YE KAYIT NASIL YAPILIR RESiMLİ (FAQ)

DM8000 DE DVD YE KAYIT NASIL YAPILIR RESiMLİ (FAQ) Empty DM8000 DE DVD YE KAYIT NASIL YAPILIR RESiMLİ (FAQ)

Mesaj   Ptsi Mart 05, 2012 5:13 pm

DM8000 DE DVD YE KAYIT NASIL YAPILIR RESiMLİ (FAQ)

Forumlarda sıkça sorulan bir konu olduğu için bir (FAQ) hazırlamaya karar verdim aslında oldukça basit gibi görünsede son kullanıcı tarafında sıkıntı yaratmaması açısından faydalı olacağı kanısındayım.....
ilk önce şunu belirtmeliyim DM8000 kullanan çoğu kişi DVDRW sürücüsü almıyor aslında bence çok pratik ve kullanışlı şöyleki cihaza takılı bir harddisk e kayıt ettiğiniz herhangi bir yayını DVDRW sürücülü cihazlar olmadan evvel boş bir DVD ye kayıt yapmak hakkaten hem vakit kaybı hemde emek isteyen bir işlemdi önce PC ye kopyalayacaksın sonra bu iş için software yükleyeceksin v.s v.s benim için sorun olmuyordu fakat son kullanıcı tarafında bilhassa bilgisayar bilgisi zayıf olan arkadaşlar için resmen bir işkence haline dönüyordu ve insanlar sıkılıyordu...
sonra bir baktık bir cihaz çıktı ve yukarda yazdıklarımı bir kalemde sildi süpürdü oda elbetteki DM8000 HD PVR DVDRW oldu.....

test de kullandığım imaj (EXPERİMENTAL) imajdır dolayısıyla tüm imajlarda mantık aynıdır.

şimdi size boş bir DVD-RW diske harddisk e kayıt ettiğiniz herhangi bir yayını nasıl yazacağınızı (BURN) anlatacağım....
ilk önce DM8000 için bir adet DVDRW sürücüsü almanız gerekiyor bu bildiğimiz LAPTOP DVDRW sürücüleridir benim size resimli anlatmaya çalıştığım ise LG DVDRW sürücüsüdür zamanında HEPSİDİJİTAL den almıştım bir adetde boş bir DVD veya DVD-RW diske ihtiyacınız olacak benim kullandığım ise okadar ahım şahım bir marka değil NT nin 4.7 GB ve 8X speed olan DVD-R özellikli boş bir DVD diğeri ise princo nun DVD-RW diski sonuçta işimi görüyor DM8000 nin içine DVDRW sürücüsünü takmak oldukça kolaydır fakat sürücünün bir vidasını fazla sıkmamak koşulu ile hatta onu hiç takmayın eğer çok sıkarsanız sürücünün kapağı açılmaz aklınızda bulunsun bu vida sürücüyü taktığınız 2 vida harici olan tek vidalama yeri var ordaki vidayı ya bir tur veya iki tur çevirin veya kendinize güvenmiyorsanız hiç takmayın.... DVDRW sürücüsünü cihaza taktıktan sonra tüm arka sata bağlantılarını yapın (sata kablo ve sata power kutuda var hepsi) son bir defa tüm bağlantıları ve sürücü duruş pozisyonu ölçüm ayarlarını yaptıktan sonra cihazın kapağını kapatın ve DM8000 i açın (DVDRW sürücüsü konusunda kendisine güvenmeyen lütfen aldığı yere taktırsın yanlış bir bağlantı cihaza zarar verebilir....
herşey hazır ve kaydettiğimiz bir film v.s yi boş DVD veya DVD-RW ye yazıcaz ben test amacıyla öyle gelişi güzel bir kanalda record yaptım siz gönlünüz neyi kayıt etmek istiyorsa onu kayıtedebilirsiniz....
alttaki resimlerde sırasıyla yapılan işler anlatılmakta umarım DVD konusunda sıkıntı yaşayan DM8000 kullanıcıları için faydalı olur.

- Similar topics